Utworzono: sobota, 08, październik 2016 Poprawiono: sobota, 08, październik 2016 Karol Burchardt Drukuj E-mail

bramki: Jan Bednarek 64', Marcin Robak 77' - Miroslav Covilo 81'

Lech Poznań: Matus Putnocky – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar (79. Robert Gumny) – Radosław Majewski, Łukasz Trałka – Maciej Makuszewski (83. Kamil Jóźwiak), Darko Jevtić, Szymon Pawłowski – Nicki Bille Nielsen (66. Marcin Robak)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Jakub Wójcicki, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz, Deleu (89. Sebastian Steblecki) – Miroslav Covilo, Marcin Budziński, Tomas Vestenicky (79. Mateusz Wdowiak), Mateusz Cetnarski (76. Milan Dimun), Erik Jendrisek – Mateusz Szczepaniak

żółte kartki: Jan Bednarek

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski

Widzów: 10 724

Mecz symbolicznie rozpoczał Jan Podworski, generał brygady.Kibice już na samym początku wyrazili swoje życzenie zwycięstwa w tym meczu, tym razem piłkarze spełnili życzenie kibiców i wygrali z Cracovią 2:1, po bramkach Jana Bednarka i Marcina Robaka.
Na samym początku po wznowieniu gry od rzutu wolnego piłkę spokojnie wyłapał Matus Putnocky. Pierwszej groźnej akcji doczekaliśmy się w 4 minuicie meczu, kiedy Kadar podał piłkę do Jevticia, ten przedłużył do Nickiego Billego, i próbował uderzać z ostrego kąta, w efekcie wywalczył tylko rzut rożny. W kolejnej akcji Cracovia, wyszłą z kontrą jednak została ona powstrzymana przez Tamasa Kadara.
W 9 minucie Trałka z boku pola karnego zagrał to Jevticia, ten mu oddał piłkę, lecz niestety do dośrodkowania nie zdołał dobiec żaden z naszych zawodników. W 11. minucie z narożnika pola karnego uderza Marcin Budziński, jednak jego uderzenie trafia w obrońcę Kolejorza i Cracovia zyskuje rzut rożny, po którym Putnocky minął się z piłką, jednaknie był to znaczący jegpo błąd bo na posterunku byli obrońcy i szybko wyjaśnili sytuację.
W 12. minucie z rzutu wolnego uderza Darko Jevtić, jednak piłkę bez problemu wyłapuje Grzegorz Sandomierski.
W 14. minucie na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Tamas Kadar, jednak piłka po jego strzale minełą jedynie spojenie słupka z poprzeczką. W 16. minucie po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego w polu karnym mija się z piłką Tomasz Kędziora.
Kolejna ciekawa akcja zapowiadała się w 27. minucie jednak dośrodkowania id Pawłowskiego nie zdołał opanować Jevtić.
W 28 minucie było ciekawie pod bramką Cracovii, Tomasz Kędziora dośrodkowywał z prawej strony, dość niecelnie na głowę jednego z obrońców Cracovii.
W 31. minucie po rzucie rożnym, wysoko ponad bramką uderzał Nicki Bille.
Po starciu na ręce Kędziory i Deleu, otrzymali oni tylko ustne ostrzeżenie od sędziego.
W 37. minucie Erik Jendrisek mijał naszych zawodników jak słupki, jednak po niedokładnym zagraniu Kolejorz zdołał wybić ja na aut i zażegnać zagrożenie. W 43. minucie po rzucie wolnym uderzał na bramkę Tomasz Kędziora jednak zrobił to bardzo niecelnie.

W 48. minucie na uderzenie z 25. metrów zdecydował się Maciej Makuszewski, piłkę jednak ze stoickim spokojem złapał Sandomierski.W 50. minucie przed polem karnym Jan Bednarek faulował zwodnika Cracovii, za co został ukarany żółtą kartką. Uderzenie Cetnarskiego mineło spojenie słupka z poprzeczką. W 52. minucie sprzed pola karnego uderzał Radosław Majewski, piłka po jego strzale odbiła się od obrońców Cracovii.
W 55. minucie po błędzie Bednarka w dogodnej sytuacji znalazł się Jendrisek, jednak nieczysto uderzył piłkę i ta poleciała daleko obok bramki. W 57. minucie do pędzącego lewą stroną Nickiego Bille, piłkę dośrrodkował Pawłowski, Nielsen wpadł w pole karne wymanewrował paru obrońców, i mocno uderzył obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Grzegorza Sandomierskiego.W 62. minucie Jevtić wypuścił Nickiego, jego uderzenie zablokowanego zostało przez obrońców Cracovii. Nie ustają ataki Lecha na bramkę Cracovii Majewski do Makuszewskiego, ten uderza jednak obrońcy wybijają na rzut rożny, Po rozegraniu rzutu rożnego do piłki dopada Bednarek i głową zdobywą swoją pierwszą bramkę  w 64. minucie, dla Lecha i pierwszą bramkę na INEA Stadionie. W 67. minucie mogło być już 2:0, w dogodnej sytuacji uderzał SZymon Pawłowski jednak jego strzał dobrze obronił Grzegorz Sandomierski. W 72. minucie za mocno podawał Pawłowski do Jevticia i niestety nie mógł on opanować piłki. Chwilę później swoich sił spróbował Makuszewski, w odpowiedzi strzał Cracovii, zablokowany przez naszych obrońców. W tej chwili mecz toczy się w szybkim tempie, Cracovia próbowała odpowiedzieć strzałem sprzed pola karnego Tomasa Vestenickiego. Kolejne dobre dogranie Pawłowskiego jednak nie wiadomo dlaczego Majewski nie uderzał z pierwszej piłki, przez co pozwolił się ustawić obrońcom Caracovii, którzy zablokowali jego strzał. W odpowiedzi z 20. metrów strzela Jednrisek. W 77. dobre podanie Szymona Pawłowskiego wykorzystał Marcin Robak i podwyższył prowadzenie Lecha na 2:0. Podanie Mateusza Szczepaniaka sprzed pola karnego wykorzystuje Mirosław Covilo, i w 81. minucie jest już tylko 2:1 dla Lecha.W 86. mocne uderzenie z 30. metrów Deleu, jednak tyle co było mocno to i niecelne. W 87. minucie piękny rajd Kędziory prawą stroną i rozegranie wraz z Jóźwiakiem, jednak jego dośrodkowanie trafia w puste pole i z akcji nic nie wynika. W doliczonym czasie gry nad poprzeczką uderzał jeszcze Mateusz Szczepaniak, jednak na szczęście jego uderzenie poleciało wysoko nad poprzeczką.