Utworzono: wtorek, 25, październik 2016 Poprawiono: środa, 26, październik 2016 Karol Burchardt Drukuj E-mail

PUCHAR POLSKI: LECH POZNAŃ-WISŁA KRAKÓW 1:1(0:0)

25.10.2016 godz. 20.45
Poznań, INEA Stadion, ul. Bułgarska

W pierwszym spotkaniu ćwierćwinałowym Pucharu Polski, Lech Poznań zremisował tylko z Wisłą Kraków, na swoim stadionie 1:1, po bramkach Pawła Brożka i Dawida Kownackiego. Rewanż 30 listopada w Krakowie.

Dzisiejszy mecz jest najlepszą okazją do tego, aby w przyszłym sezonie grać w eliminacjach do Ligi Europejskiej, dlatego od samego początku widać, że oba zespoły mają chrapkę na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę już w pierwszym meczu. Pierwszą dobrą sytuację oglądaliśmy dopiero w 6. minucie meczu, kiedy to Kędziora popędził prawą stroną odegrał do Robaka, z którym wymienili piłki, którą później dośrodkował w pole karne rywali, jednak byli oni dobrze ustawieni i wybili tylko piłkę na rzut rożny. Trzy minuty później po wysoko uniesionej nodze Tomka Kędziory, rzut wolny wykonywał Patryk Małecki, jednak jego strzał znalazł miejsce w rękawicach Jasmina Buricia. W 15. minucie na potężny strzał z około 25. metrów zdecydował się Radosław Majewski, jednak piłkę pewnie złapał Łukasz Załuska. Dwie minuty później swoją okazję mieli lechici, spod linii końcowej zagrywał Maciej Gajos, do Radka Majewskiego, ten przedłużył do Dariusza Formelli, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońców Wisły Kraków. Przez kolejny kwadrans, oglądaliśmy grę błędów i pomyłek, żadna z drużyn nie mogła zaznaczyć swojej przewagi, gdyż co chwilę zmieniało się posiadanie piłki, przez niecelne zagrania i pomyłki. Dopiero w 35. minucie mieliśmy kolejny strzał w stronę bramki, gdy po zagraniu Robaka, próbował uderzać Radosław Majewski, jednak bez problemów piłkę złapał bramkarz "białej gwiazdy". Najczęściej faulowanym zawodnikiem w pierwszej połowie jest Maciej Makuszewski, który później wykonuje stałe fragmenty gry, które jednak nie zawsze trafiają do adresatów. W samej końcówce pierwszej połowy mieliśmy bardzo ciekawą sytuację, kiedy to swoich sił próbowali Marcin Robak oraz Radosław Majewski, jednak bez powodzenia.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bez zmian, z większym animuszem do zdobycia bramki zaczął Kolejorz jednak to Wisła Kraków zdobyła bramkę, w zamieszaniu w polu bramkowych na pięcie obrócił się Paweł Brożek i zdobył w 47. minucie bramkę dla "białej gwiazdy". Dobrą sytuację Kolejorz miał 10. minut później, kiedy próbował centrować w pole karne Tomasz Kędziora, lecz jego piłka stała się łupem obrońców krakowskich. W 60. minucie w dobrej sytuacji sprzed pola karnego uderzał Dariusz Formella, jego strzał minął prawy słupek bramki Łukasza Załuski. chwilę później wyczyn Darka Formelli powtórzył Maciej Gajos, jednak uderzył on równie niecelnie. Swojej sytuacji do podwyższenia wyniku dążyli również wiślacy, swoje okazję miał m.in. Denis Popović. W 66. minucie Makuszewski mógł wyrównać, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońce i bramkarza. Lech przez ten czas zaczął grać trochę bardziej podrażniony z coraz większą ochotą na zdobycie bramki. Swoją okazję zmarnował Marcin Robak, który niecelnie zagrał piłkę. Później Radosław Majewski nieczysto trafił w piłkę i ta tylko opuściła boisko z prawej strony bramki Łukasza Załuski. W 70. minucie po kapitalnym zagraniu Łukasza Trałki na głowę Dawida Kownackiego, powinien być remis, jednak młody napastnik Kolejorza, pomylił się o metr. Cały czas lechici mają ochotę na zdobycie wyrównującej bramki, Kędziora dośrodkowywał z prawej strony boiska, jednak w polu karnym Marcina Robaka uprzedził obrońca Wisły Kraków. W 78. wyrównującgo gola zdobywa Dawid Kownacki, który wykończył akcję po odbiciu piłki przez bramkarza Wisły, którą wcześniej z przed pola karnego uderzał Marcin Robak. Teraz z dużym animuszem, atakują lechici, którzy bardzo chcą wygrać to spotkanie i
zgarnąć zaliczkę przed rewanżem. Jeszcze chwilę przed końcem spotkania został faulowany przy lini bocznej Maciej Makuszewski, Darko Jevtić, wykonywał rzut wolny, bez problemów został wybroniony przez wiślaków.

Lech Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz - Łukasz Trałka, Maciej Gajos (75. Darko Jevtić) - Dariusz Formella (60. Dawid Kownacki), Radosław Majewski, Maciej Makuszewski - Marcin Robak

Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok - Krzysztof Mączyński, Denis Popović - Rafał Boguski (63. Petar Brlek), Paweł Brożek (89. Mateusz Zachara), Patryk Małecki, Zdenek Ondrasek (80. Tomasz Cywka)

Lech Poznań-Wisła Kraków 1:1(0:0)