28-07-2013 Warta Poznań-Zagłębie Sosnowiec

28.07.2013

Warta Poznań-Zagłębie Sosnowiec 3:0 (2:0)

Warta Poznań zrewanżowała się za porażkę 1:4 w Pucharze Polski i na inaugurację II ligi gładko pokonała Zagłębie Sosnowiec 3:0.

Bohaterami spadkowicza z I ligi okazała się trójka powracających do zespołu piłkarzy. Już w 5. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Artur Marciniak i strzałem z lewej nogi wpakował piłkę do siatki.

Goście jeszcze nie otrząsnęli się po straconej bramce, a gospodarze prowadzili już 2:0. W 9. minucie padła bramka "stadiony świata". Kolejny, powracający do Warty Poznań piłkarz - Maciej Scherfchen zdecydował się na lob z ponad 40. metrów. Podcięta lekko piłka szybowała długo w powietrzu i w końcu wpadła do siatki za plecami interweniującego Mateusza Wieczorka.

Zieloni po przegranej kilka dni wcześniej w Pucharze Polski właśnie z Zagłębiem nie przypominali zespołu z tamtego spotkania. Pewność w rozegraniu piłki, mądrze rozgrywane akcje sprawiły, że w pierwszej połowie na boisku istniał tylko jeden zespół.

Drugą połowę groźną akcją rozpoczęli goście, ale na posterunku był Paweł Beser, bramkarz Warty. To co nie udało się gościom, w 67. minucie uczynili po raz kolejny "Zieloni". Wprowadzony w 65. minucie kolejny z wracających do zespołu z Poznania Michał Ciarkowski w 67. minucie wykorzystał podanie od Nowaka i z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Wynik mógł być nie co inny, ale sędzia nie uznał po jednej bramce dla każdej z drużyn. Po szybkim i ciekawym meczu, toczonym w strasznym upale Warta będąc bezapelacyjnie lepszym zespołem pokonała Zagłębie Sosnowiec 3:0.

Inauguracja rozgrywek II ligi gr. zachodniej w wykonaniu Warty Poznań napawa optymizmem przed kolejnymi meczami. Za tydzień kolejny sprawdzian "Zielonych". W Jarocinie zespół Warty zagra z miejscową Jarotą.

Warta Poznań - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (2:0)

Bramki: 5. Marciniak, 9. Scherfchen, 67. Ciarkowski.

Warta: Beser - Kocot, Ngamayama, Jasiński, Jasiński, Scherfchen (78' Goliński), Nowak, Marciniak, Bartkowiak, Piceluk (65' Ciarkowski) - Rasiak.

Zagłębie: Wieczorek - Sierczyński, Jarczyk, Ostruszko (8' Marek), Ninković, Tylec (63' Grzesik), Matusiak, Grube (59' Tumicz), Domański (56' Sadowski), Cyganek - Czarnecki.