19-10-2013 Poznań City Center AZS-JAS FBG Sosnowiec

Poznań City Center AZS wciąż niepokonany w pierwszej lidze koszykarek, derby dla "Stalówki"

Koszykarki Poznań City Center AZS nie zwalniają tempa w drodze na parkiety ekstraklasy. W 4. kolejce pokonały JAS-FBG Sosnowiec 67:51.W derbach koszykarzy Stal Ostrów Wlkp. pokonała w Poznaniu AZS Big-Plus 64:60.
Poznanianki ruszyły do ataku od początku spotkania, w efekcie na przerwę schodziły z dwudziestopunktowym prowadzeniem (42:22). To nieco uśpiło czujność gospodyń w trzeciej kwarcie. Rywalki wygrywając tę odsłonę uwierzyły, że mogą jeszcze z Poznania wywieźć zwycięstwo. W ostatniej kwarcie poznanianki potwierdziły jednak wyższość.

Po raz kolejny znakomite spotkanie rozegrała środkowa akademiczek Barbara Skowronek, która oprócz 16 punktów zanotowała też 11 zbiórek i 3 bloki.

W innym meczu Lider Swarzędz przegrał na wyjeździe z Dekorexem Pabianice 55:64.

Poznań City Center AZS - JAS-FBG Sosnowiec 67:51 (20:10, 22:12, 12:21, 13:8)

Najwięcej punktów dla PCC AZS: Żaneta Durak 18, Barbara Skowronek 16, Kinga Woźniak 11, Weronika Telenga 8, Magdalena Koperwas 6, Magdalena Idziorek 4, Kinga Banach 2, Elżbieta Giedrojć 2, Magdalena Ratajczak, Ewa Śniecińska

W pierwszoligowych derbach Wielkopolski koszykarzy górą Stal Ostrów Wielkopolski, która po dramatycznym spotkaniu pokonała na Morasku AZS Politechnikę Big-Plus Poznań 64:60. Wynik jest o tyle zaskakujący, że do przerwy poznaniacy pewnie wygrywali 35:19. Po zmianie stron role się jednak odwróciły. "Stalówka" odrabiała straty i 30 sekund przed końcem meczu do wyrównania doprowadził Marcin Dymała, który po chwili przeprowadził jeszcze akcję "dwa plus jeden" i zapewnił swojej drużynie cenne zwycięstwo.

AZS PP Big-Plus Poznań - SlamStal Ostrów Wlkp. 60:64 (16:14, 19:5, 12:28, 13:17)

Najwięcej punktów dla AZS PP: Metelski 16, Hybiak 14, Baszak 9

Najwięcej punktów dla Stali: Dymała 19, Kaczmarzyk 16, Ochońko 9