29-06-2017 Lech Poznań-FK Pelister

Poprawiono: poniedziałek, 31, lipiec 2017 Drukuj E-mail

LECH POZNAŃ - FK PELISTER BITOLA 4:0

29.06.2017

W swoim pierwszym meczu nowego sezonu w 1. rundzie kwalifikacji Kolejorz pokonał 4:0 po dwóch golach debiutującego w Lechu Mario Situma i po jednym Nickie Bille Nielsena oraz Radosława Majewskiego. Rewanż 6 lipca.

Od samego początku Lech ruszył do frontalnego ataku, po 6. minutach po wrzutce Roberta Gumnego faulował w polu karnym Nickie Bille Nielsen jednocześnie kierując piłkę do siatki. Gol nie został uznany. Trzy minuty później na strzał z dalszej
odległości zdecydował się Darko Jevtić jednak nie był on zbyt mocny i bez problemu Petrovski wyłapał go. W 10. minucie po
rzucie rożnym wykonywanym przez gości dwóch pierwszych zawodników przepuściło piłkę i strzał oddał dopiero Goce Todorovski, nie stanowił on problemu dla dobrze ustawionego Putnockiego, który jednak wybił go nad poprzeczkę i goście mieli kolejny rzut rożny jednak tym razem nie był on żadnym zagrożeniem. W 16. minucie strzał głową Nickie Bille Nielsena daleko od bramki macedończyków, asyststował mu z prawej strony Makuszewski. 26. minuta w polu karnym został sfaulowany Nickie Bille Nielsen, portugalski sędzia bez problemu wskazał na 11. metr. Bramkę z rzutu karnego zdobył Nickie Bille Nielsen i wyprowadził na prowadzenie Kolejorza 1:0. Chwilę później debiutant w Lechu Mario Situm podwyższa prowadzenie na 2:0 po uderzeniu w poprzeczkę, ładnym podaniem obsłużył go Darko Jevtić. Ożywiła się w końcu gra Lecha, który poczuł krew macedończyków i co chwilę wizytuje pole karne rywala. W 37. minucie pod polem karnym rywala sfaulowany został Majewski. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Radosław Majewski i mamy już 3:0 w pierwszej rundzie eliminacji. Pięć minut przed przerwą mogło być 4:0, Radosław Majewski trafił w słupek, dobitkę Roberta Gumnego wybił w pole bramkarz.

W 48. minucie po zrucie wolnym dwukrotnie z opałów musiał wychodzić Matus Putnocky po strzałach macedończyków, na całe szczęście skończyło się na strachu. Po rzucie rożnym wywalczonym przez Kostewycza, Mario Situm głową zdobywa swojego kolejnego gola po podaniu od Radosława Majewskiego. W 64. minucie kolejny rzut rożny lecz tym razem już bez gola :). Marcin Robak wygwizdany przez kibiców po wejściu na boisku za Nickie Bille Nielsena.  I kolejny dzisiaj debiut w Kolejorzu na boisku Niklas Barkroth.  W 82. minucie jeden z niewielu strzałów gości poszybował wysoko nad bramką.

LECH POZNAŃ - FK PELISTER 4:0(3:0)
28' Nickie Bille Nielsen (k), 30' Mario Situm, 38' Radosław Majewski, 57' Mario Situm

Lech: Matus Putnocky - Robert Gumny, Lasse Nielsen, Emir Dilaver, Vladimir Kostevych - Abdul Aziz Tetteh, Radosław Majewski - Mario Situm, Darko Jevtić (74. Maciej Gajos), Maciej Makuszewski (71. Niklas Barkroth) - Nickie Bille Nielsen (69. Marcin Robak)

FK Pelister: Ilce Petrovski - Radenko Bojović (46. Filip Petrov), Goce Todorovski, Martin Kovachev - Riste Markoski (62. Fernando Silva Dos Santos), Dimitar Iliev (76. Matej Cvetanovski) - Kristijan Tosevski, Blagojce Ljamcevski, Oliver Peev, Lucas Ferreira Cardoso - Baze Ilijoski

widzów: 18 215

sędzia: Luis Miguel Branco Godinho (POR)