22-04-2017 Lech Poznań-Ruch Chorzów

Poprawiono: poniedziałek, 24, kwiecień 2017 Drukuj E-mail

LECH POZNAŃ-RUCH CHORZÓW 3:0

22.04.2017

W meczu 30. kolejki, ostatniej przed podziałem punktów Kolejorz po raz piąty w tym sezonie zakończył mecz wynikiem 3:0, po golach Łukasza Surmy - samobójczym oraz trafieniu Macieja Gajosa i Darko Jevticia.

Od samego początku Lech zaczął atakować jednak to Ruch miał pierwszą okazję do zdobycia gola, kiedy to na szczęście dla Lecha na pozycji spalonej był Jarosław Niezgoda. Chwilę poźniej akcję przeprowadzali po prawej stronie Jevtić z Robakiem, jednak strzał tego ostatniego został zblokowany przez obrońców, w tej samej akcji jeszcze piłka trafiła do Dawida Kownackiego, który uderzył mocno lecz niecelnie. W 7. minucie Kolejorz wyszedł na prowadzenie po samobójczym golu Łukasza Surmy, a dośrodkowywał Tomasz Kędziora. W 13. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bramkę Lecha uderzał Paweł Oleksy, zrobił to jednak bardzo niecelnie. Po siedmiu minutach z około 25. metrów na strzał zdecydował się Maciej Gajos, tym razem obronił go Libor Hrdlicka. W 28. minucie ładnym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Moneta. W 30. minucie Dawid Kownacki zagrał prostopadłą piłkę do Kostewycza, ten z narożnika boiska dośrodkował, piłkę jeszcze po rykoszecie wyłapał bramkarz Ruchu. W 34. minucie swoją 16. bramkę w tym sezonie mógł zdobyć Marcin Robak, lecz jego próba przelobowania bramkarza nie miała powodzenia. W 38. minucie po minięciu dwóch obrońców Darko Jevtić mocnym uderzeniem próbował bramkarza Ruchu, ten jednak wybił piłkę na rzut rożny. W 40. minucie po pięknej wrzutce z lewej strony od Kostewycza, mocnym uderzeniem Maciej Gajos zdobywa drugą bramkę dla Kolejorza, prowadzimy w tym momencie 2:0. Chwilę później na listę strzelców mógł wpisać się Dawid Kownacki, po złym zagraniu obrońcy Ruchu, lecz chwilę później obrońca naprawił swój błąd.

W 47. minucie strzał z narożnika pola karnego uderzał Darko Jevtić, piłka padła łupem Libora Hrdliczki. W 54. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Gajos, tym razem piłka minęła słupek bramki Ruchu. W 58. minucie świetnie w uliczkę Radek Majewski wypuścił Darko Jevticia, jednak ten nie wykorzystał dobrego zagrania kolegi. Chwilę później Łukasz Moneta strzelił wprost w Matusa Putnockiego. W 62. minucie z zagrania Radosława Majewskiego Darko Jevtić, pięknym strzałem pokonuje Libora Hrdliczkę i Kolejorz prowadzi 3:0. W 76. minucie w dobrej sytuacji Maciej Makuszewski zamiast zagrywać na wolne pole do Darko Jevticia, postanowił sam zakończyć akcję i niestety został zablokowany przez obrońców. W doliczonym czasie gry z linii pola karnego uderzał Łukasz Trałka, jednak strzał ten poszybował ponad bramką Ruchu.

Lech Poznań-Ruch Chorzów 3:0(2:0)
7' Łukasz Surma (s), 40' Maciej Gajos, 62' Darko Jevtić

sędzia: Łukasz Bednarek

widzów: 20 114

żółte kartki:

LECH POZNAŃ: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Maciej Wilusz, Volodymyr Kostevych - Łukasz Trałka, Radosław Majewski (63. Mihaił Radut) - Darko Jević, Maciej Gajos, Dawid Kownacki (69. Maciej Makuszewski) - Maciej Robak (74. Nickie Bille Nielsen)

RUCH CHORZÓW: Libor Hrdlicka - Martin Konczkowski, Michał Helik, Marcin Kowalczyk, Paweł Oleksy - Łukasz Surma, Maciej
Urbańczyk - Miłosz Przybecki (79. Miłosz Trojak), Bartosz Nowak (67. Milan Gamakov), Łukasz Moneta - Jarosław Niezgoda (60. Jakub Arak)