9-04-2017 Lech Poznań-Legia Warszawa

Poprawiono: poniedziałek, 24, kwiecień 2017 Drukuj E-mail

LECH POZNAŃ-LEGIA WARSZAWA 1:2

9.04.2017

W szlagierowym spotkaniu 28. kolejki Kolejorz przegrał u siebie z Legią Warszawa 1:2, po golach Tomka Kędziory dla Lecha i Macieja Dąbrowskiego i Kaspra Hamalainena dla Legii.

Od środka rozpoczyna Kolejorz, przy trybunach wypełnionych po brzegi. Już w pierwszej minucie dośrodkowywał Jevtić jednak w sam środek pola karnego, gdzie czekali obrońcy Legii. W 4. minucie świetne dośrodkowanie Majewskiego nie zdołał w odpowiedni sposób przeciąć Kownacki, bardzo groźną sytuację stworzył Majewski razem z Kostevyczem, chwilę później Majewski wywalczył rzut rożny. W 6. minucie świetnym podaniem Kownackiego obsłużył Majewski, jednak sędzia liniowy dopatrzył się w tej sytuacji spalonego, z drugiej strony strzał Kownasia nie był zbyt mocny i nie mógł sprawić zbyt wielu problemów Malarzowi. Z lini pola karnego próbował uderzać Jevtić, chwilę później groźną sytuację stworzyła Legia jednak na całe szczęście Trałka wyjaśnił całą sytuację i oddalił zagrożenie od pola karnego Kolejorza. W 13. minucie Kostevycz przejął piłkę od Guilerme, popędził z nią w pole karne Legii, jednak tam został wzięty w kleszcze przez dwóch zawodników warszawskiej drużyny, w odpowiedzi kontrę przeprowadzili legioniści i Michał Kucharczyk strzelił wprost w Matusa Putnockiego. Guilerme wyraźnie odstaje od Kostewycza, w kolejnej akcji musiał ratować się faulem. W 17 minucie piłkę po zgraniu Guilerme do Hlouska, próbował uderzyć Kopczyński jednak jego uderzenie powędrowało wysoko w trybuny. W 28. minucie po zagraniu Szymona Pawłowskiego na strzał z okolic pola karnego zdecydował się Maciej Gajos, lecz zrobił to bardzo niecelnie i Legia mogła wznowić grę od Malarza. Dobrze zapowiadająca się akcję zepsuł niecelnym podaniem Maciej Gajos do Radka Majewskiego. W 38. minucie Radek Majewski zagrał z rzutu wolnego do Macieja Gajosa ten mocnym strzałem po długim słupku uderzył, ale jeszcze piłką musnęła rękawice Malarza i mieliśmy rzut wolny po którym mocny lecz niecelny strzał oddał Radek Majewski po podaniu od Łukasza Trałki. W 40. minucie przed polem karnym został faulowany Darko Jevtić, który wychodził na czystą pozycję. Do uderzenia podszedł Majewski z Jevticiem, piłka uderzaona przez tego pierwszego trafiła jednak w mur. W 45. minucie po rzucie rożnym Radović uderzył piłką w poprzeczkę.

W 49. minucie po strzale Kownackiego piłka wylądowała w rękawicach Malarza, w tej sytuacji sędzia liniowy uznał że był spalony. W 55. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Jevticia piłka przeleciała przez dużą część pola karnego i z bliskiej odległości nie trafił w bramkę Tomek Kędziora. Trzy minuty później akcja przeniosła się w pole karne Kolejorza, gdzie sytuację wyjanił wybiciem na rzut rożny Trałka. Chwilę później mieliśmy bardzo ciekawą akcję wykonaną przez Gajosa i Jevticia, który przedłużył do Pawłowskiego, jednak jego strzał zablokował Pazdan. W 68. minucie piękny rajd Hlouska przerwał wybiciem Tomek Kędziora. Majewski popędził środkiem zgrał na lewo do Jevticia, następnie wymienili się pozycjami i dośrodkowywał Jevtić na głowę Makuszewskiego, lecz ten uderzył bardzo niecelnie. W 81. minucie po faulu na Tomku Kędziorze, do rzutu wolnego podszedł Darko Jevtić i dośrodkował pięknie na głowę Tomka Kędziory który zdobył bramkę na 1:0. W 87. minucie po strzale Macieja Dąbrowskiego Legia wyrównuje na 1:1. W 90. minucie Makuszewski dograł do Robaka ten przy asyscie dwóch obrońców wywalczył rzut rożny. W doliczonym czasie gry po asyście Hlouska i biernej postawie Abdula Aziza Tetteha trafia Hamalainen, po chwili sędzia kończy spotkanie.

LECH POZNAŃ-LEGIA WARSZAWA 1:2(0:0)
'81 Tomasz Kędziora - '87 Maciej Dąbrowski, 90+4' Kasper Hamalainen

Lech Poznań: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Lasse Nielsen, Volodymyr Kostevych - Łukasz Trałka, Maciej Gajos - Szymon Pawłowski (65. Maciej Makuszewski), Radosław Majewski, Darko Jevtić (85. Abdul Aziz Tetteh)- Dawid Kownacki (72. Marcin Robak)

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Adam Hlousek, Michał Pazdan, Maciej Dąbrowski, Artur Jędrzejczyk - Michał Kopczyński (84. Kasper Hamalainen), Thibault Moulin - Miroslav Radović, Vadis Odjidja-Ofoe, Guilherme (57. Dominik Nagy) - Michał Kucharczyk (76. Tomasz Jodłowiec)

żółte kartki: Trałka - Guilerme, Pazdan, Kopczyński, Odidja-Ofoe

widzów: 41026

sędzia: Daniel Stefański