6-12-2013 Lech Poznań-Wisła Kraków

06.12.2013

Lech Poznań - Wisła Kraków 2:0

W spotkaniu 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań na własnym boisku wygrał z Wisłą Kraków 2:0. Bramki dla Kolejorza zdobywali Luis Henriquez i Gergo Lovrencsics.

W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych przyszło rywalizować piłkarzom obu drużyn. Z każdą minutą na stadionie w Poznaniu śnieg prószył coraz mocniej i po kilkunastu minutach murawa była już pod białą pokrywą. To właśnie śnieg był głównym bohaterem pierwszej połowy. Oba zespoły miały bowiem mnóstwo problemów z konstruowaniem akcji i na boisku nie działo się wiele ciekawego. Inicjatywa należała do lechitów, co przełożyło się na ilość stałych fragmentów gry w okolicach pola karnego rywala. Po jednym z nich poznaniacy byli bliscy objęcia prowadzenia. W 39 minucie po dośrodkowaniu Douglasa i strzale głową Arboledy piłka zatrzymała się na słupku. Kolejorz bramce rywala zagroził jeszcze tuż przed przerwą, ale uderzenie głową Teodorczyka na róg zdołał sparować Miśkiewicz i do przerwy był bezbramkowy remis.

Od początku drugiej połowy Lech wciąż był zespołem bardziej aktywnym. Poznaniakom bardziej zależało na zdobyciu bramki i w 56 minucie dopięli celu. Hamalainen świetnie zagrał w pole karne do Henriqueza, a Panamczyk technicznym strzałem prawą nogą, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka, pokonał Miśkiewicza. Trener Smuda dokonał trzech zmian, ale nie przyniosły one żadnego skutku. Krakowianie wciąż nie potrafili ani razu zagrozić bramce poznaniaków. Pewnie grający Lech w 82 minucie rozstrzygnął więc losy spotkania. Linetty zagrał w pole karne do Hamalainena, ten odegrał do Lovrencsicsa, a Węgier płaskim strzałem pokonał Miśkiewicza i ustalił wynik spotkania.

Lech Poznań - Wisła Kraków 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Henriquez (56), 2:0 Lovrencsics (82)

Widzów: 10432

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Żółte kartki: Douglas, Trałka, Ślusarski, Możdżeń - Garguła, Bunoza, Burliga

Lech: Maciej Gostomski - Mateusz Możdżeń, Manuel Arboleda, Barry Douglas, Luis Henriquez - Łukasz Trałka, Karol Linetty - Szymon Pawłowski (89. Michał Jakóbowski), Kasper Hamalainen (83. Dawid Kownacki), Gergo Lovrencsics - Łukasz Teodorczyk (46. Bartosz Ślusarski)

Wisła: Michał Miśkiewicz - Łukasz Burliga, Marko Jovanović, Arkadiusz Głowacki, Gordan Bunoza - Ostoja Stjepanović (74. Piotr Brożek), Michał Chrapek (59. Emmanuel Sarki) - Rafał Boguski, Łukasz Garguła, Wilde Guerrier (79. Patryk Małecki) - Paweł Brożek

Odsłony: 32222