3-12-2013 Korona Kielce-Lech Poznań

03.12.2013

Korona Kielce - Lech Poznań 1:0

W spotkaniu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Koroną Kielce 0:1. Gola na wagę trzech punktów strzelił dla gospodarzy Daniel Gołębiewski w 88 minucie.

Spotkanie w Kielcach dla Lecha zaczęło się fatalnie. W 7 minucie Kamiński za lekko podał do Gostomskiego i piłkę przejął Korzym. Obrońca Kolejorza próbował ratować sytuację i spowodował upadek napastnika Korony, a że ten znajdował się w sytuacji sam na sam, to sędzia Borski musiał wyrzucić Kamińskiego z boiska. Lech bardzo szybko zaliczył nokdaun, a po chwili mógł nawet zostać znokautowany, gdy piłka po strzale Golańskiego z rzutu wolnego zatrzymała się na poprzeczce. Jakby Lech miał mało kłopotów to w 22 minucie plac gry z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego musiał opuścić Murawski, którego zastąpił Douglas. Szkot nietypowo został umiejscowiony na stoperze, obok Arboledy. Grający w osłabieniu Kolejorz długo nie pozwalał gospodarzom na zbyt wiele. Kielczanie dopiero w 39 minucie stworzyli sobie pierwszą groźną okazję. Kiełb dośrodkował na długi słupek, Sobolewski zgrał do Pyłypczuka, ale mocny strzał Ukraińca świetnie obronił Gostomski. 2 minuty później małą szansę mieli poznaniacy, jednak uderzenie Douglasa z wolnego zatrzymało się na bocznej siatce i do przerwy był bezbramkowy remis.

Druga połowa zaczęła się od bardziej zdecydowanych ataków gospodarzy i już w 49 minucie Gostomski musiał wykazać się umiejętnościami po strzale głową Pyłypczuka. Chwilę później błąd popełnił Arboleda i już w polu bramkowym ofiarną interwencją naprawiał go Douglas, który w ostatniej chwili uprzedził Kiełba. Z każdą minutą skoncentrowany na grze w defensywie Kolejorz pozwalał rywalowi na coraz mniej i sytuacji bramkowych właściwie nie było. Aż do 88 minuty. Wtedy z lewej strony dokładnie dośrodkował Pyłypczuk, a Gołębiewski uprzedził Gostomskiego i głową skierował piłkę do bramki, tym samym zapewniając gospodarzom trzy punkty.

Korona Kielce - Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Gołębiewski (88)

Widzów: 5786 (w tym 480 kiboli Kolejorza)

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Żółte kartki: Jovanović, Pyłypczuk

Czerwona kartka: Kamiński (8-za faul taktyczny)

Korona: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak - Vanja Marković, Vlastimir Jovanović - Paweł Sobolewski (90. Marcin Trojanowski), Jacek Kiełb (73. Michał Janota), Siergiej Pyłypczuk - Maciej Korzym (60. Daniel Gołębiewski)

Lech: Maciej Gostomski - Mateusz Możdżeń, Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Dimitrije Injac (83. Dariusz Formella), Rafał Murawski (22. Barry Douglas) - Karol Linetty, Kasper Hamalainen, Gergo Lovrencsics - Łukasz Teodorczyk (59. Bartosz Ślusarski)