12-07-2012 Zetysu-Lech

Poprawiono: piątek, 04, marzec 2022 Drukuj E-mail
12.07.2012
Żetysu Tałdykorgan - Lech Poznań 1:1

W rewanżowym meczu I rundy eliminacyjnej Lech Poznań zremisował 1:1 w Tałdykorganie z miejscowym Żetysu. Bramkę dla Lecha zdobył Bartosz Ślusarski, wyrównał Serkiżan Mużykow. Dzięki wygranej 2:0 u siebie awans do kolejnej rundy zapewnili sobie lechici.

Przed meczem trenerzy poznańskiego Lecha zapowiadali, że Kolejorz nie będzie się tylko bronił, ale przede wszystkim będzie dążył do zdobycia bramki. Nie były to czcze zapowiedzi, bo od początku inicjatywa należała do podopiecznych Mariusza Rumaka, którzy narzucili rywalom swój styl gry. W 9 minucie Lech mógł objąć prowadzenie. Z prawej strony precyzyjnie dośrodkował Możdżeń, ale Ślusarski nie opanował piłki w polu karnym, a gdyby to zrobił byłby sam na sam z bramkarzem. Cztery minuty później napastnik Kolejorza już się nie pomylił. Ślusarski wykorzystał błąd Dobrasinovica, uprzedził Djakowa i w sytuacji jeden na jednego nie dał szans Loginowskiemu. Prowadzący poznaniacy kontrolowali przebieg gry do 44 minuty. Wtedy zlekceważyli Mużykowa, który płaskim strzałem z 18 metrów w krótki róg zaskoczył Kotorowskiego.

Gospodarze poszli za ciosem i od początku drugiej połowy rzucili się do huraganowych ataków. Piłka raz po raz była dośrodkowywana w pole karne, a Kotorowskiemu te centry sprawiały mnóstwo problemów. Bramkarz Lecha dwukrotnie minął się z dośrodkowaniami, ale na jego szczęście Junuzović przeniósł piłkę nad poprzeczką, a Belić trafił tylko w boczną siatkę. Lech otrząsnął się po dziesięciu minutach i w 55 minucie powinien ponownie prowadzić. Lovrencsics dośrodkował płasko z prawej strony, ale zamykający akcję Ślusarski z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 72 napastnik Kolejorza miał jeszcze lepszą okazję. Dostał kapitalną prostopadłą piłkę od Ubiparipa, ale mając przed sobą tylko bramkarza z czterech metrów fatalnie spudłował. Więcej klarownych sytuacji w tym spotkaniu już nie było i mecz zakończył się remisem 1:1.

Żetysu Tałdykorgan - Lech Poznań 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Ślusarski (13), 1:1 Mużykow (44)

Widzów: 3000 (w tym 60 kiboli Kolejorza)

Sędzia: Sergiej Cynkiewicz (Białoruś)

Żółte kartki: Belić - Djurdjević

Żetysu: Wladimir Loginowskij - Zoran Kostić, Milos Mihajlov, Tanko Djakow, Danijar Mukanow (87. Zachar Korobow) - Sergiej Skorych, Sinisa Dobrasinović, Olżas Spanow (85. Aidar Kumisbekow) - Edin Junuzović, Danilo Belić (68. Aleksiej Szczotkin), Serkiżan Mużykow

Lech: Krzysztof Kotorowski - Mateusz Możdżeń, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Rafał Murawski, Szymon Drewniak, Ivan Djurdjević (80. Aleksandar Tonev) - Gergo Lovrencsics (67. Jacek Kiełb), Bartosz Ślusarski (90. Tomasz Kędziora), Vojo Ubiparip