27.10.2012 Sandecja Nowy Sącz-Warta Poznań

Poprawiono: piątek, 04, marzec 2022 Drukuj E-mail

2012/2013 - 27.10.2012 SANDECJA NOWY SĄCZ - WARTA POZNAŃ 0:1

Pierwszoligowa Warta Poznań wygrała wyjazdowe spotkanie z Sandecją Nowy Sącz 1:0 i awansowała na siódme miejsce w ligowej tabeli.
Warta wygrała w Nowym Sączu 1:0

Podopieczni Czesława Owczarka w pierwszej połowie zdecydowanie dominowali na murawie stadionu im. Ojca Władysława Augustynka w Nowy Sącz, a swoją przewagę udokumentowali zdobyciem bramki w 35. minucie. Bartłomiej Pawłowski dośrodkował w pole karne do Krzysztofa Bartoszaka, który pewnym uderzeniem pokonał Macieja Cabaja. Niespodziewanie tuż przed przerwą kontuzji nabawił się arbiter główny Jacek Małyszek i po zmianie stron mecz prowadził sędzia techniczny Radosław Wąsik. Od tego momentu spotkanie się wyrównało, a Warta całym zespołem pilnowała prowadzenie. W doliczonym czasie gry Bartosz Wiśniewski zdobył gola dla Sandecji, ale sędzia wskazał pozycję spaloną.

- Jestem przekonany, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Sandecja w pierwszej połowie była słabszym przeciwnikiem dla nas. To my mieliśmy większą przewagę w polu, stwarzaliśmy sobie sytuacje nie do końca wykończone, ale udokumentowaliśmy to bramką na 1:0. W drugiej połowie ten obraz został zamazany, a w końcówce mogliśmy się pokusić o jeszcze jedną bramkę - mówił po spotkaniu trener Warty Poznań, Czesław Owczarek.

Sandecja Nowy Sącz - Warta Poznań 0:1 (0:1)
Bramka: Krzysztof Bartoszak (35. minuta)
Żółte kartki: Sebastian Szczepański - Artur Marciniak
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)
Widzów: 1300

Sandecja: Marcin Cabaj - Wojciech Wilczyński, Mateusz Kowalski, Peter Petrán (74 Mateusz Młynarczyk), Marcin Kowalski - Adrian Świątek (46 Sebastian Szczepański), Yuriy Zinyak (65 Rubén Sánchez), Piotr Mroziński, Filip Burkhardt, Bartosz Wiśniewski - Arkadiusz Aleksander.

Warta: Adrian Lis - Grzegorz Bartczak, Maciej Mysiak, Maciej Wichtowski, Rafał Kosznik - Tomasz Magdziarz, Artur Marciniak, Łukasz Grzeszczyk, Wojciech Trochim (89 Daniel Ciach), Krzysztof Bartoszak (77 Piotr Giel) - Bartłomiej Pawłowski (72 Michał Jakóbowski).