9-11-2012 Widzew Łódź-Lech Poznań

Poprawiono: piątek, 04, marzec 2022 Drukuj E-mail

09.11.2012

Widzew Łódź - Lech Poznań 0:1

W spotkaniu 11. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań wygrał w Łodzi z Widzewem 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 79 minucie Rafał Murawski.

Pierwsza połowa spotkania nie mogła zachwycić kibiców. Na boisku mnożyły się niedokładności, gra toczyła się głównie w środku pola i brakowało sytuacji podbramkowych. Częściej przy piłce utrzymywali się poznaniacy, jednak praktycznie nic z tego nie wynikało. Widzew oddał tylko dwa strzały i oba zostały zablokowane przez obrońców Kolejorza. Lech natomiast uderzał dziewięć razy, ale aż pięć z tych prób także zostało zablokowanych. Celne strzały oddali tylko Arboleda w 32 minucie i Ceesay na dwie minuty przed przerwą. Dragojević nie miał jednak żadnych problemów ze skutecznymi interwencjami i do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Drugą część meczu podopieczni Mariusza Rumaka rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 48 minucie po strzale Lovrencsicsa z dystansu piłka trafiła w poprzeczkę. Kolejną okazję Węgier miał jedenaście minut później. Henriquez odebrał piłkę Broziowi i zagrał do Lovrencsicsa, którego płaski, mocny strzał z 16 metrów z trudem na róg sparował Dragojević. Widzew odpowiedział w 70 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Rybicki, a piłka po strzale głową Ben Dhifallaha zatrzymała się na poprzeczce. Dziewięć minut później Kolejorz objął prowadzenie. W środku pola świetnie piłkę rozegrali Drewniak, Murawski oraz Linetty. Ten ostatni zagrał świetną piłkę do Ubiparipa. Serb źle ją przyjął i Dragojević zdołał ją wybić spod jego nóg. Na szczęście do odbitej piłki dopadł Murawski. Pomocnik Kolejorza zachował zimną krew i spokojnie skierował piłkę do pustej już bramki. Łodzianie mogli wyrównać sześć minut później. Po dośrodkowaniu Kaczmarka z rzutu rożnego głową niewiele pomylił się Phibel. W ostatniej minucie piłkę do bramki Widzewa skierował Ubiparip, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Łodzianie mogli jeszcze wyrównać w ostatniej akcji, ale Abbes uderzył minimalnie obok słupka i Kolejorz odniósł piąte wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Widzew Łódź - Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Murawski (79)