2-08-2012 AIK Sztokholm-Lech Poznań

Poprawiono: piątek, 04, marzec 2022 Drukuj E-mail

02.08.2012

LE: AIK Solna - Lech Poznań 3:0

W pierwszym meczu III rundy eliminacyjnej, Lech Poznań przegrał w Solnej z AIK 0:3. Bramki dla gospodarzy zdobywali Martin Lorentzon, Celso Borges i Viktor Lundberg. Rewanż za tydzień w Poznaniu.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy. W pierwszych 15 minutach zawodnicy z Solny dwukrotnie zagrozili bramce Burica. Najpierw po rzucie rożnym Borges nie zreflektował się w swoim dobrym położeniu przed bramką, a chwilę potem płaski strzał Lundberga obronił Burić. Kolejorz ocknął się po kwadransie. Groźny strzał z dystansu oddał Trałka, jednak Turina sparował piłkę na rzut rożny. Potem Chorwata zza pola karnego próbował również zaskoczyć Możdżeń, ale jego uderzenie było zbyt słabe. W 29 minucie Murawski popisał się znakomitym prostopadłym podaniem do Lovrencsicsa, którego strzał z pola karnego zablokował obrońca gospodarzy. Cztery minuty później na indywidualną akcję zdecydował się Tonev, jednak Turina obronił jego strzał nogami.

Na początku drugiej połowy ładną indywidualną akcją popisał się jeszcze Możdżeń, który założył "siatkę" rywalowi i z dystansu huknął minimalnie obok słupka. Potem na boisku dominował już AIK. Sygnał do ataku Szwedom dał Lundberg, którego strzał z dystansu szczęśliwie sparował Burić. W 60 minucie golkiper Lecha był już bezradny. Po rzucie rożnym piłka wróciła w pole bramkowe poznaniaków, a tam najsprytniejszy okazał się Lorentzon, który skierował piłkę do siatki. AIK nie zamierzał na tym poprzestać i w 68 minucie był bliski podwyższenia prowadzenia. Po dośrodkowaniu Mutumby, Lundbergowi zabrakło centymetrów by dopaść do piłki na dalszym słupku. Dziesięć minut później ekipa z Solny dopięła swego. Na lewej stronie obronę Kolejorza rozklepali Johansson i Mutumba, a Borges z bliska pokonał Burica. Mimo dwubramkowego prowadzenia ataki gospodarzy nie słabły. Na lewej stronie szalał Mutumba, który w 86 minucie wyłożył piłkę Lundbergowi, a ten strzałem pod porzeczkę ustalił wynik spotkania na 3:0 dla AIK.

AIK Solna - Lech Poznań 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Lorentzon (60), 2:0 Borges (78), 3:0 Lundberg (86)

Widzów: 10685 (w tym 420 kiboli Lecha)

Sędzia: Marco Fritz (Niemcy)

Żółte kartki: Ahman Persson, Danielsson - Możdżeń, Henriquez, Lovrencsics

AIK: Ivan Turina - Martin Lorentzon, Per Karlsson, Niklas Backmann, Nils-Erik Johansson - Daniel Gustavsson (79. Lalawele Atakore), Robert Ahman Persson (79. Helgi Danielsson), Daniel Tjernstrom, Martin Mutumba - Celso Borges, Viktor Lundberg

Lech: Jasmin Burić - Hubert Wołąkiewicz (83. Szymon Drewniak), Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Mateusz Możdżeń (72. Vojo Ubiparip), Rafał Murawski, Łukasz Trałka, Aleksandar Tonev (85. Bartosz Bereszyński) - Gergo Lovrencsics, Bartosz Ślusarski