18-11-2012 Lech Poznań-Legia Warszawa

18.11.2012

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:3

W spotkaniu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań przegrał z Legią Warszawa 1:3. Gole dla gości strzelali Jakub Kosecki, Jakub Wawrzyniak i Miroslav Radović. Honorowe trafienie dla Lecha zaliczył Bartosz Ślusarski.

Spotkanie zaczęło się dobrze dla poznańskiego Lecha, który od początku przejął inicjatywę i już w 4 minucie mógł objąć prowadzenie, jednak Ślusarski nie doszedł do podania Murawskiego i piłkę spokojnie złapał Kuciak. Legia nastawiła się na kontry i jak się okazało była to słuszna taktyka. W 10 minucie do długiego podania Wawrzyniaka doszedł Kosecki i w sytuacji sam na sam przelogował Burica. Cztery minuty później kolejna kontra gości znów zakończyła się golem. Legia rozegrała piłkę na lewej stronie, w pole karne wpadł Wawrzyniak i przy biernej postawie defensorów Kolejorza pokonał Burica. Lech nie mógł się otrząsnąć po tym nokaucie, a w 20 minucie mógł przegrywać już 0:3. Fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Wołąkiewicz, który zagrał wprost pod nogi Ljuboji, ale najskuteczniejszy zawodnik ligi minimalnie się pomylił. Poznaniacy z czasem się otrząsnęli i stworzyli sobie dwie sytuacje do zdobycia bramki. W 24 minucie po podaniu Lovrencsicsa w słupek trafił Ślusarski, a sześć minut później ten sam zawodnik z kliku metrów wślizgiem uderzył nad poprzeczką po wrzutce Ceesaya. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 32 minucie. Na lewej stronie piłkę dostał Radović. Serb przy biernej postawie obrońców wbiegł w pole karne i mając przed sobą tylko Burica skierował piłkę do siatki. Lech nie zamierzał się poddawać i w 37 minucie powinien otworzyć swoje konto bramkowe. Z prawej strony idealnie dośrodkował Ceesay, jednak Ślusarski z kilku metrów znów posłał piłkę nad bramką. Minutę później prawą stroną w pole karne wpadł Lovrencsics, ale strzał Węgra zatrzymał Kuciak i do przerwy było 0:3.

W przerwie trener Mariusz Rumak dokonał jednej zmiany. W miejsce słabo grającego Lovrencsicsa posłał w bój Toneva. Bułgar z dobrej strony pokazał się już w 49 minucie. Na prawej stronie ograł z łatwością Wawrzyniaka i wyłożył piłkę Ubiparipowi, ale płaski strzał Serba sparował przed siebie Kuciak. Legia odpowiedziała minutę później. W polu karnym źle interweniował Henriquez i piłka trafiła do Koseckiego. Ten zagrał wzdłuż bramki do Ljuboji, ale zrobił to na tyle nieprecyzyjnie, że Serb nie był w stanie skierować piłki do bramki. Z upływem czasu zapał ofensywny słabł, a goście mieli ochotę na jeszcze wyższe zwycięstwo. W 68 minucie po dośrodkowaniu Furmana z rzutu wolnego głową niewiele pomylił się Wawrzyniak. Minutę późnie długie podanie od Żyry opanował w polu karnym Kucharczyk, ale przegrał pojedynek sam na sam z Buricem. Niewykorzystane sytuacje legionistów zemściły się na nich w 74 minucie. Na prawej stronie Linetty zagrał piętą do Wołąkiewicza, ten dośrodkował wzdłuż bramki, a tam z bliska Ślusarski umieścił piłkę w bramce. Na więcej poznaniaków nie było już stać i Wojskowi odnieśli najwyższe zwycięstwo przy Bułgarskiej od 1986 roku, gdy zwyciężyli 4:1.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:3 (0:3)

Bramki: 0:1 Kosecki (10), 0:2 Wawrzyniak (14), 0:3 Radović (32), 1:3 Ślusarski (74)

Widzów: 40632

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)

Żółte kartki: Trałka, Wołąkiewicz, Linetty - Rzeźniczak, Łukasik

Lech: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński (74. Mateusz Możdżeń), Luis Henriquez - Łukasz Trałka (62. Ivan Djurdjević), Rafał Murawski - Gergo Lovrencsics (46. Aleksandar Tonev), Karol Linetty, Vojo Ubiparip - Bartosz Ślusarsk

Legia: Dusan Kuciak - Jakub Rzeźniczak, Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak - Dominik Furman, Janusz Gol (90. Daniel Łukasik) - Jakub Kosecki (65. Michał Kucharczyk), Miroslav Radović, Michał Żyro (80. Jorge Salinas) - Danijel Ljuboja