15-04-2013 Piast Gliwice-Lech Poznań

Poprawiono: czwartek, 03, marzec 2022 Drukuj E-mail

15.04.2013

Piast Gliwice - Lech Poznań 0:3

W spotkaniu 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań wygrał w Gliwicach z Piastem 3:0. Bramki dla podopiecznych Mariusza Rumaka strzelali Gergo Lovrencsics, Aleksandar Tonew i Rafał Murawski.

Od początku spotkania przewaga optyczna należała do podopiecznych Mariusza Rumaka. Kolejorz kontrolował przebieg meczu, a grający prostymi środkami gospodarze nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Burica. Pierwszą dogodną okazję poznaniacy stworzyli sobie jednak dopiero w 17 minucie. Na połowie rywala znakomicie piłkę przyjął Hamalainen, który uporał się z jednym obrońcą i zagrał do Tonewa. Bułgar ze spokojem wpadł w pole karne, ale po jego strzale jedynie zatrzęsła się poprzeczka. To była jedyna stuprocentowa okazja jaką stworzyli sobie lechici w pierwszej odsłonie, ale nie przeszkodziło im to w objęciu prowadzenia. W 30 minucie kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się bowiem Lovrencsics i Trela mógł jedynie wyjąć piłkę z siatki. Dzięki temu na przerwę Kolejorz schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę z entuzjazmem rozpoczęli gospodarze. Zdołali jednak wywalczyć tylko rzut wolny i róg,  a już ich nadzieje na korzystny wynik pogrzebał Tonew. W 48 minucie skrzydłowy Lecha dopadł do piłki odbitej przez Trałkę po strzale Podgórskiego. Oleksy nie miał żadnych szans go dogonić, więc Tonew dobiegł do pola karnego i mocnym strzałem podwyższył na 2:0. Nie minęły dwie minuty, a Kolejorz prowadził już 3:0. Hamalainen ograł obrońcę na prawej stronie i zagrał w pole karne do wbiegającego Murawskiego. Kapitan Lecha w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i posłał piłkę do siatki obok wychodzącego Treli. Ten gol ostatecznie dobił gospodarzy, a podopieczni Mariusza Rumaka nabrali ogromnej swobody i tworzyli kolejne dogodne okazje bramkowe. W 55 minucie strzał Ślusarskiego w długi róg z najwyższym trudem na róg wybił Trela. Golkiper Piasta na przeszkodzie najskuteczniejszemu napastnikowi Lecha stanął również 7 minut później. Ślusarski kapitalnie rozegrał piłkę z Hamalainenem i znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak przegrał ten pojedynek z Trelą. Piast pierwszą sytuację do zdobycia bramki stworzył sobie w 79 minucie, gdy piłka w polu karnym trafiła pod nogi Zbozienia. Ten był w sytuacji sam na sam, ale w ostatniej chwili interweniował Ceesay i wybił piłkę na róg. Po nim piłka trafił za pole karne do Lazdinsa. Łotysz uderzył płasko i trafił w zewnętrzną część słupka. W ostatnich minutach nie wydarzyło się już nic ciekawego i Kolejorz mógł się cieszyć z dziewiątego z rzędu zwycięstwa na wyjeździe.

Piast Gliwice - Lech Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Lovrencsics (30), 0:2 Tonew (48), 0:3 Murawski (50)

Widzów: 8192 (w tym 1000 kiboli Kolejorza)

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Żółte kartki: Tonew, Teodorczyk

Piast: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Adrian Klepczyński, Jan Polak, Paweł Oleksy - Artis Lazdins, Rudolf Urban (66. Radosław Murawski) - Pavol Cicman, Mariusz Zganiacz (46. Ruben Jurado), Tomasz Podgórski - Tomas Docekal (66. Marcin Robak)

Lech: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Łukasz Trałka, Rafał Murawski - Gergo Lovrencsics (63. Mateusz Możdżeń), Kasper Hamalainen, Aleksandar Tonew (85. Vojo Ubiparip) - Bartosz Ślusarski (74. Łukasz Teodorczyk)