21-07-2013 Ruch Chorzów-Lech Poznań

21.07.2013

Ruch Chorzów-Lech Poznań 1:1(0:1)

Zaskoczenie w Chorzowie. Faworyzowany Lech Poznań prowadził z Ruchem, ale dał sobie wydrzeć zwycięstwo. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W 17. minucie wynik spotkania otworzył Vojo Ubiparip. Serb dostał piłkę przy linii bocznej boiska podbiegł kilka metrów, ściął do środka i z ok. 20 metrów strzelił tuż przy słupku.

Później długo nic ciekawego się nie działo. W drugiej połowie częściej można było oglądać piłkarzy wijących się na murawie z bólu po faulu niż okazje do zdobycia gola.

Gra ożywiła się w ostatnich kilkunastu minutach. Najpierw blisko podwyższenia był Ubiparip. Później groźną akcję przeprowadzili "Niebiescy". Lewą stroną pomknął Kamil Włodyka, dośrodkował w pole karne, ale strzał Pavela Sultesa został zablokowany.

Ruch dopiął swego chwilę później. Po rzucie rożnym lechici zdołali co prawda wybić piłkę, ale na 25 m metrze dopadł do niej Marcin Malinowski i potężnie uderzył. Piłka odbiła się jeszcze od Manuela Arboledy i wpadła do siatki obok bezradnego Krzysztofa Kotorowskiego.

Lech kończył spotkanie w dziesiątkę. W doliczonym przez sędziego czasie gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Hubert Wołąkiewicz.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:1 (0:1)