28-06-2014 Lech Poznań 2004-Lech Poznań 2014

Lech Poznań 2004 - Lech Poznań 2014

28.06.2014
Benefis Piotra Reissa

Bezbramkowym remisem zakończył się Pojedynek Dekady pomiędzy obecnym zespołem Lecha a drużyną z sezonu 2003/2004 prowadzoną przez Czesława Michniewicza. Spotkanie było głównym punktem Benefisu Piotra Reissa.

Dla Kolejorza był to drugi mecz towarzyski w okresie przygotowawczym. Nie był to jednak typowy sparing, bo i przeciwnik wyjątkowy i czas meczu krótszy niż zazwyczaj. Pożegnalny mecz Piotra Reissa przyciągnał na trybuny koło siedmiu tysięcy widzów, którzy mogli zobaczyć w akcji obecne i dawne gwiazdy z Bułgarskiej.

Lechici nie podeszli do meczu z pełnym zaangażowaniem, wobec czego był on wyrównany i prowadzony w bardzo spokojnym tempie. Przez długie minuty brakowało sytuacji podbramkowych, jako pierwszy zdobyć gola spróbował Zbigniew Zakrzewski, ale zarówno głową jak i nogą uderzał niecelnie. Prowadzenie powinni objąć w 18. minucie podopieczni Mariusza Rumaka. Krótka wymiana podań zakończona została uderzeniem Gergo Lovrencsicsa. Węgier strzelił po ziemi, obok Waldemara Piątka, ale trafił jedynie w słupek. Była to najlepsza sytuacja w pierwszych 30 minutach pojedynku.

Od początku drugiej połowy pojawili się na boisku m.in. Szymon Pawłowski i Tomasz Kędziora, za których sprawą obecny Lech przejął inicjatywę i co rusz niepokoił Krzysztofa Kotorowskiego. Doświadczonemu bramkarzowi przyszło dziś zagrać przeciwko swoim obecnym kolegom z drużyny i nie dał się im pokonać. Gdy sytuacji nie wyjaśnili obrońcy na czele z Bartoszem Bosackim, to Kotor stawał na przeszkodzie broniąc w ładnym stylu uderzenia Ubiparipa obraz Pawłowskiego. Gracze Lecha 2004 opadli z sił, lecz mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jasmin Burić również był dziś jednak w dobrej dyspozycji, obronił uderzenie jednego z rywali z rzutu wolnego i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Kolejne spotkanie Lech rozegra w środę, 2 lipca o godzinie 11:00 w Grodzisku Wielkopolskim. Przeciwnikiem będzie Lechia Gdańsk.

Lech Poznań 2004 - Lech Poznań 2014 0:0

Żółta kartka: Piotr Świerczewski

Lech 2004: Waldemar Piątek (33. Krzysztof Kotorowski) - Waldemar Kryger (33. David Topolski), Bartosz Bosacki, Błażej Telichowski (37. Mariusz Mowlik), Rafał Lasocki - Łukasz Madej, Maciej Scherfchen, Michał Goliński (37. Krzysztof Piskuła), Piotr Świerczewski - Piotr Reiss (58. Adrian Reiss), Zbigniew Zakrzewski (37. Damian Nawrocik).

Lech 2014: Maciej Gostomski (31. Jasmin Burić) - Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz (31. Hubert Wołąkiewicz), Luis Henriquez (31. Marcin Kamiński) - Gergo Lovrencsics (31. Tomasz Kędziora), Szymon Zgarda, Karol Linetty (31. Łukasz Trałka), Darko Jevtić (31. Szymon Pawłowski), Dariusz Formella - Vojo Ubiparip.