17.08.2013 Calisia Kalisz-Warta Poznań

Poprawiono: czwartek, 03, marzec 2022 Drukuj E-mail

Calisia Kalisz-Warta Poznań 0:3 (0:1)

17.08.2013

Drugoligowa Warta Poznań wygrała na wyjeździe derby regionu z Calisą Kalisz 3:0, a bohaterem spotkania był Grzegorz Rasiak. Zieloni zajmują pozycję lidera II ligi.

Podopieczni Marka Kamińskiego już po kwadransie gry prowadzili z Calisią 1:0. Na listę strzelców wpisał się Grzegorz Rasiak, który wykorzystał dośrodkowanie Przemysława Kocota i pewnym uderzeniem z jedenastego metra pokonał Michała Kołbę. W kolejnych minutach inicjatywa nadal należała do Warty Poznań, ale gospodarzy od utraty bramki ratował Kołba.

W drugiej połowie nadal przeważała Warta, a swoją przewagę potwierdziła zdobyciem bramki. Michała Kołbę pokonał Michał Ciarkowski, który wygrał z bramkarzem Calisii pojedynek sam na sam. Wynik spotkania ustalił w 84. minucie Grzegorz Rasiak, który był najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

Calisia Kalisz - Warta Poznań 0:3 (0:1)
Bramki: Grzegorz Rasiak (14. i 84. minuta), Michał Ciarkowski (67. minuta)
Żółte kartki: Dawid Jasiński, Grzegorz Rasiak

Calisia: Michał Kołba - Piotr Józefiak, Adrian Cieślak (60. Jakub Sierzputowski), Jacek Paczkowski, Piotr Wieczorek, Mateusz Gawlik, Marcel Kotwica, Bartosz Bujalski (80. Przemysław Balcerzak), Błażej Ciesielski (77. Stajko Stojczew), Jan Zając (81. Michał Korpik), Marcin Wandzel.

Warta: Paweł Beser - Przemysław Kocot, Łukasz Jasiński (59. Dawid Czerniejewicz), Alain Ngamayama, Dawid Jasiński, Adrian Bartkowiak, Artur Marciniak, Błażej Nowak (71. Piotr Kurminowski), Michał Goliński (85. Karol Gregorek), Michał Ciarkowski, Grzegorz Rasiak.