16-11-2013 Poznań City Center AZS - Dekorex Pabianice

16.11.2013

Poznań City Center AZS - Dekorex Pabianice 90:78

Koszykarki Poznań City Center AZS po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu wygrały z wiceliderem zaplecza ekstraklasy Dekorex Pabianice 90:78. Mecz zobaczył komplet widzów.

Koszykarki Dekorex Pabianice długo stawiał silny opór poznaniankom - do przerwy był remis 42:42, a po trzeciej kwarcie Poznań City Center AZS prowadził tylko 4 punktami i wynik do końca meczu był otwarty. Jednak czwarta kwarta należała do podopiecznych Ryszarda Barańskiego. Zachowały więcej siły, mądrzej rozgrywały piłkę i powiększyły przewagę do 12 punktów, wygrywając ostatecznie spotkanie 90:78.

Największe zagrożenie w pabianickim zespole stanowiły Dorota Sobczyk i Leona Jankowska. Obie koszykarki razem rzuciły 40 punktów. - Jednak to było za mało na akademiczki z Poznania - przyznała po spotkaniu trenerka Dekorex Pabianice, Sylwia Wlaźlak. Natomiast najlepszym egzekutorem w sobotnim meczu okazała się Elżbieta Giedrojć, która w 24 minuty zdobyła 22 punkty.

Poznań City Center AZS - Dekorex Pabianice 90:78 (20:21,22:21,22:18,26:18)

Poznań City Center AZS: Giedrojć Elżbieta 22, Magdalena Idziorek 17, Magdalena Koperwas 16, Kinga Woźniak 15, Barbara Skowronek 12, Żaneta Durak 6, Magdalena Ratajczak 2.

Dekorex Pabianice: Dorota Sobczyk 23, Leona Jankowska 17, Angelika Kowalska 11, Anna Krajewska 7, Joanna Bogacka 5, Marta Błaszczyk 5, Joanna Szałecka 5, Renata Piestrzyńska , 3, Justyna Okulska 2.