10-05-2014 Lech Poznań-Górnik Zabrze

Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:1

10.05.2014

Faworyzowany Lech od pierwszych minut ruszył do ataków i już w 1 minucie poznaniacy powinni objąć prowadzenie. Claasen zagrał prostopadle do Pawłowskiego, ale ten w sytuacji sam na sam uderzył obok słupka. 4 minuty później Kolejorz objął prowadzenie. Pawłowski przedarł się lewą stroną i zagrał do środka, tam był Lovrencsics, który precyzyjnym strzałem pokonał Steinborsa. W 35 minucie Lech powinien prowadzić 2:0. Pawłowski ośmieszył Szeweluchina i wyłożył piłkę Linettemu, jednak ten w doskonałej sytuacji fatalnie spudłował. Chwilę później Pawłowski popisał się kolejną znakomitą akcją indywidualną, ale jego strzał minął słupek bramki Górnika. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na poznaniakach w 4Chwilę później Pawłowski popisał się kolejną znakomitą akcją indywidualną, ale jego strzał minął słupek bramki Górnika. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na poznaniakach w 40 minucie. Znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Sobolewski i Gostomski musiał wyciągać piłkę z siatki. Jeszcze przed przerwą dobrych okazji nie wykorzystali Pawłowski oraz Hamalainen i do przerwy było 1:1.

Druga połowa dla Lecha zaczęła się równie znakomicie jak pierwsza. Już w 49 minucie kapitalną indywidualną akcją popisał się Lovrencsics i zakończył ją jeszcze lepszym strzałem zewnętrzną częścią stopy, po którym Steinbors nie miał nic do powiedzenia. Górnik próbował atakować, ale nie miał zbyt wielu argumentów, by zagrozić bramce Gostomskiego. Lech prowadził grę, ale poza strzałami z dystansu również nie zagroził poważniej Steinborsowi. Pod bramką Kolejorza groźnie zrobiło się w 84 minucie, gdy uderzenie Nakoulmy zza pola karnego efektownie obronił Gostomski i ostatecznie komplet punktów został przy Bułgarskiej.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Lovrencsics (5), 1:1 Sobolewski (40), 2:1 Lovrencsics (49)

Widzów: 21 826

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Żółte kartki: Trałka, Kędziora, Formella - Kosznik, Nakoulma, Madej, Iwan

Lech: Maciej Gostomski – Mateusz Możdżeń, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora (56. Luis Henriquez) – Łukasz Trałka, Karol Linetty – Gergo Lovrencsics, Daylon Claasen (76. Dawid Kownacki), Szymon Pawłowski (86. Dariusz Formella) – Kasper Hamalainen

Górnik: Pavels Steinbors – Paweł Olkowski, Adam Danch, Oleksandr Szeweluchin, Rafał Kosznik – Radosław Sobolewski (80. Przemysław Oziębała) – Łukasz Madej (83. Rafał Kurzawa), Dzikamai Gwaze, Bartosz Iwan, Prejuce Nakoulma – Mateusz Zachara (67. Robert Jeż)